KONKURS "MYŚLENICE - MONOGRAFIA MIASTA"

13 czerwca w naszej szkole miało miejsce podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Wiedzy "Myślenice  - monografia miasta" organizowanego przez p. A. Garbień i p. J. Szubę. Tegoroczna edycja była poświęcona Stefanowi Bałukowi, burmistrzowi Myślenic, któremu zawdzięczamy m.in. budowę Szkoły Podstawowej nr 2 i szpitala. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice, przyznano w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. A oto zwycięzcy:

Kategoria: opowiadanie:

miejsce I - Karol Pilarczyk

miejsce II - Irena Gnass

Miejsce III - Anna Pawlikowska i Eryk Surło

wyróżnienia - Anna Weszka, Aleksandra Kołodziejczyk, Julian Ledwos, Wiktor Fijał

kategoria: komiks

miejsce I - Olga Rawło

miejsce II - Karolina Tabak

miejsce III - Filip Kochan

NAGRODY NA FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Uczennice klasy VIIIc Daria Sroka i Magdalena Serafin zdobyły I miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej w Sułkowicach w kategorii Szkoła Podstawowa VI-VIII i Gimnazjum - Zespoły. Z uwagi na wysoki poziom rywalizacji tym bardziej gratulujemy sukcesu!

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Gabrysia Pauluk (III b gimnazjalna) zajęła w II miejsce, a Tomek Kasprzycki z V e - III miejsce w X Ogólnopolskim  Szkolnym Konkursie Literackim "Czas szkoły, czas dojrzewania". Wręczenie nagród oraz prezentacja pokonkursowej książki z nagrodzonymi pracami odbyło się w Cafe Księgarnia Vademecum w Gdyni, dokąd zjechali się uczniowie z różnych zakątków Polski, by osobiście odebrać nagrody. W konkursie  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 w Gdyni wzięło udział siedemdziesięciu siedmiu poetów, stu osiemnastu  prozaików i piętnastu twórców komiksów z czterdziestu sześciu miejscowości z całej Polski.