baner

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 172 800 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

GRAFIKA 1  GRAFIKA 2  GRAFIKA 3  GRAFIKA 4  GRAFIKA 5

GRAFIKA 6  GRAFIKA 7  GRAFIKA 8  GRAFIKA 9  GRAFIKA 10

O programie labolatoria przyszłośći można przeczytać tutaj.

l001

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasza szkoła przystąpiła do programu w 2021 roku. Kwota, jaką otrzymaliśmy to 172 800 zł. Została ona przeznaczona na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć z zakresu STEM oraz rozwijania zainteresowań naszych uczniów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

l002

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości - LaboratoriaPrzyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Sprzęt jaki zakupiliśmy po wykorzystaniu 60% przyznanych środków:

• Drukarka 3D BANACH SCHOOL z 5 letnim wsparciem
  • Drukarka 3D Snapmaker v2.0 3w1 model A350T-moduł lasera, CNC, druk 3D
  • Lenovo IdeaPad Gaming 3
  • Netbook Lenovo IdePad Gaming 3
  • Filament PLA
  • ClassVRwirtualne laboratorium przedmiotowe
  • Kolumna ZGK 30-120-539
  • Kolumna Idm G3-615XPRO/8
  • System mikrofonów bezprzewodowych
  • Wzmacniacz mocy
  • Softbox Lampa Statyw do Zdjęć Filmów
  • Uchwyt uniwersalny Gimbal BG501 Składany
  • wklęsłe lustro powiększające
  • Lustro przemysłowe magazynoweokrągłe, akrylowe
  • Zasilacz laboratoryjny UNI-T UTP1303 0-32V
  • Pistolet klejowy bezprzewodowy 11 mm 80W 230V
  • Zestaw do wypalania wypalarka 50W z regulacją temperatury+końcówki, do drewna, skóry
  • Papier ścierny
  • Wkłady klejowe do pistoletu
  • Zestaw bitów do wkrętarki Pz2 25 mm

• Pilnik do drewna płaski 200 mm
  • Pilnik do drewna półokrągły 200 mm
  • Pilnik do drewna okrągły 200 mm
  • Zestaw wkrętaków 1000 V stal S2 HT
  • Suwmiarka 150 mm dokładność 0,05
  • Suwmiarka cyfrowa 150 mm kompozyt włókna węglowego
  • Piła do metalu 300 mm dwa położenia brzeszczotu
  • Imadło ślusarskie 100 mm
  • Wiertarka stołowa Bosch PBD 40
  • Wiertarko-wkrętarka udarowa Aku 12 V
  • Mikroskop Levenhuk D740T-2000x triono z kamerą USB 5,1 Mpix
  • BricQ Motion Prime
  • LEGO Education BricQ Motion Essential

Scotie go! gra do nauki programowania

Drukarki i laptopy do modelowania i drukowania prototypów 3D, pomocy dydaktycznych, które mogą być wykorzystane na każdych zajęciach.

Aby wprowadzić wirtualną rzeczywistość do klasyzostały zakupione okulary VR, umożliwiajace prowadzenie zajęć w nowoczesnej odsłonieZestaw nagłaśniający na uroczystości szkolne oraz zestaw głośników do nagłośnienia sali gimnastycznejPonadto zostały zakupione pomoce dydaktyczne do nauki fizykibiologiitechniki i informatyki.