O szkole

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II usytuowana jest w centrum osiedla, blisko miejsca zamieszkania uczniów. Jest to istotne, gdyż zapewnia bezpieczeństwo dzieciom  w drodze z domu do szkoły. Ponadto  budynek szkoły jest monitorowany przez całą dobę oraz  wyposażony w automatyczne drzwi wejściowe, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo uczniów. Szkoła składa się z dwóch kondygnacji połączonych m.in. windą.

Posiada dobrze wyposażone sale lekcyjne,  w tym salę integracji sensorycznej, pracownie komputerowe, bibliotekę posiadającą bogaty księgozbiór wraz z czytelnią, gabinet pielęgniarki, pedagoga i psychologa, stołówkę, salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, zieloną salę gimnastyczną oraz kompleks boisk sportowych Orlik, a w tym: boisko piłkarskie ze sztuczną trawą, boisko do siatkówki/koszykówki, boisko do piłki ręcznej, bieżnie.

Wypoczynkowi na świeżym powietrzu w cieplejsze dni służy również odrestaurowany wewnętrzny dziedziniec, pełniący rolę wewnętrznego korytarza szkolnego.

Dbając o rozwój uczniów, realizujemy rządowe programy: "AKTYWNA TABLICA", "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI", "JUŻ PŁYWAM", "SZKOŁA NA NARTY". Szkoła kształci uczniów w klasach ogólnych oraz w klasach z poszerzoną ilością zajęć sportowych w specjalnościach: pływanie, piłka siatkowa  i piłka nożna . Dodatkowo nauczane są dwa języki obce: język niemiecki i język angielski. Na sukcesy szkoły składają się m.in. osiągnięcia naszych uczniów w wielorakich konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych.

Nasza Szkoła należy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II i dlatego pragnie wychować młodego człowieka wrażliwego, kulturalnego, tolerancyjnego, mającego poczucie więzi ze swoim miastem, regionem i Ojczyzną.