„ MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE” - czujnik do badania jakości powietrza

Szkoły podstawowej nr 3

w Myślenicach

miernik

Na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach od strony ulicy Pardyaka został zamontowany miernik zanieczyszczenia powietrza i tablica informacyjna LED, przekazane przez Województwo Małopolskie w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w ramach projektu będzie realizować zajęcia edukacyjne na temat ochrony powietrza. Celem projektu edukacyjnego jest podniesienie świadomości uczniów nt. przyczyn powstawania smogu, sposobów ograniczania emisji zanieczyszczeń oraz korzyści jakie niesie za sobą oddychanie czystym powietrzem. Montaż czujnika i tablicy informacyjnej przekazanych przez Województwo Małopolskie odbył się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To kolejny krok w celu podniesienia świadomości mieszkańców w sprawie dbałości o jakość powietrza, którym oddychamy.

20230426 143446

logotyp miernik