GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-ORTOGRAFICZNY

III. Zakres tematyczny konkursów:

1. matematycznego:

-         dodawanie i odejmowanie w zakresie 1000 dowolnymi sposobami,

-         mnożenie i dzielenie w zakresie1000 dowolnymi sposobami,

-         porównywanie różnicowe,

-         kolejność wykonywania działań,

-         wiadomości i umiejętności praktyczne, obliczenia kalendarzowe, pieniężne, zegarowe, wagowe, miarowe, odczyty temperatur,

-         elementy geometrii,

2. ortograficznego:

-    pisownia wyrazów z : „ó” – wymiennym i niewymiennym ,

-    pisownia wyrazów z „rz”– wymiennym i niewymiennym,

-    pisownia wyrazów z „ż” – wymiennym i niewymiennym,

-    pisownia wyrazów z „rz” po spółgłoskach,

-    pisownia wyrazów z „h” i „ch”,

-       pisownia wyrazów z „ę” i „ą”, „om”, „en”,

-       pisownia wyrazów wielką literą,

-       pisownia wyrazów z utratą dźwięczności,

-      pisownia zmiękczeń,

-       pisownia „nie” z rzeczownikiem, czasownikiem i przymiotnikiem,

-      pisownia liczebników głównych i porządkowych,

-       pisownia przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym,

-       podstawy interpunkcji,

-       pisownia cząstek: -by, -bym, - byśmy.

IV. Uczestnictwo:

• Adresatami konkursu są uczniowie klas III.
  • Udział uczniów w Konkursach jest dobrowolny, biorą w nich udział uczniowie
    z terenu Miasta i Gminy Myślenice.

·      W Konkursie może brać udział do 10% z łącznej liczby uczniów kl. III w bieżącym roku szkolnym np. 82 uczniów kl.III w szkole - 8 reprezentantów,  85 uczniów do 89 uczniów –
9  reprezentantów
.

·       Każda szkoła biorąca udział w Konkursie indywidualnie decyduje o sposobie wyłonienia uczniów do etapu miejsko – gminnego.

• Zainteresowane szkoły zgłaszają imiona i nazwiska uczniów wytypowanych do udziału w konkursach pocztą elektroniczną w terminie do 24 kwietnia 2023
  • Prosimy o dotrzymanie terminu zgłaszania uczestników.
  • Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

V.    Termin i miejsce:

·       Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny odbędzie się 9 maja 2023r.         o godz. 9 .00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach

·       Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny odbędzie się 10 maja 2023r.        o godz. 9:00. w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach

VI. Przebieg konkursu:

·       Uczestnicy konkursu wykonują pisemnie przygotowane zadania w obecności komisji konkursowej powołanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

• Na wykonanie zadań uczestnicy mają 60 minut.
  • Uczestnicy piszą długopisem niezmazywalnym, nie używają korektora. Błędy poprawiają skreślając je, poprawną wersję zapisują obok lub nad skreśleniem.
  • Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy okolicznościowe za udział w konkursie.
  • Komisja konkursowa sprawdza prace konkursowe w dniach 9 i 10 maja 2023.
  • Lista laureatów konkursów zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora.

W dniu konkursu uczniowie dostarczają wypełnione przez rodziców  zgody na przetwarzanie danych osobowych.

VII . Zasady oceniania Testów Konkursowych

Oceny Testów Konkursowych będzie dokonywała Komisja złożona z przedstawiciela MCDN Ośrodka w Krakowie oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice powołanych do pracy w Komisji przez Organ Prowadzący Szkoły.

• Komisja będzie pracowała zgodnie z Regulaminem Pracy Komisji.
  • Szkoły zostaną poinformowane drogą elektroniczną o wynikach swoich uczniów.
  • Lista Laureatów Konkursów zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora.

VIII . Zasady finansowania:

·       Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice pokrywa koszty organizacyjne i funduje nagrody dla Laureatów.

IX . Nagrody i wyróżnienia:

·      Laureaci Konkursów Miejsko-Gminnych otrzymują nagrody rzeczowe po ogłoszeniu wyników, podczas uroczystego spotkania.

·       terminie rozdania nagród szkoły zostaną poinformowane przez Organizatora

X.    Informacje dodatkowe:

• W zestawach zadań mogą pojawić się zadania, które już wcześniej były publikowane.
  • Do prac konkursowych ma wgląd wyłącznie komisja oceniająca.
  • Rodzice uczestnika wypełniają formularz: ,,Zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Miejsko – Gminnych Konkursów MatematycznegoSzkół
    i Ortograficznego dla uczniów klas III  Podstawowych Miasta i Gminy Myślenice”.
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt drogą elektroniczną z koordynującymi:

konkurs matematyczny – mgr Małgorzata Malina Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

konkurs ortograficzny – mgr Izabela Płoszczyca  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.