Laboratoria przyszłości na lekcji geografii!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasza szkoła przystąpiła do programu w 2021 roku. Kwota, jaką otrzymaliśmy to 172 800 zł. Została ona przeznaczona na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć z zakresu STEM oraz rozwijania zainteresowań naszych uczniów. Nasi uczniowie korzystają z zakupionego sprzętu. Przykładowo, 30 września uczniowie klas ósmych korzystali z okularów ClassVR, które zostały zakupione przez szkołę w ramach projektu. ClassVR to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. Uczniowie za pomocą wirtualnej rzeczywistości poznawali miasta Azji w trójwymiarze. Na lekcji panowała świetna atmosfera i z wielkimi uśmiechami połączyliśmy przyjemne z pożytecznym!

Michał Cichoń