sp3.myslenice.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Jana Pawła II w Myślenicach

Matematyczne Talenty 2022

Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Każdy test zawierał 20 zadań o dwóch stopniach trudności (10 zadań po 2 punkty oraz 10 zadań po 4 punkty). Do każdego zadania dołączone były 4 odpowiedzi oznaczone literami: A, B, C, D, z których dokładnie jedna była poprawna. W chwili rozpoczęcia konkursu każdy uczeń otrzymał 15 punktów; maksymalnie można więc było uzyskać 75 punktów. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, za odpowiedź błędną punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie (w przypadku zadania za 2 pkt. otrzymał -0,5 pkt., a w zadaniach za 4 pkt. uzyskał -1 pkt.).
Tytuł laureata otrzymało 42 uczestników, a wyróżnienie 62.

Wyniki uczniów z naszej szkoły:
Kategoria A - klasy 2 i 3 szkoły podstawowej
Laura Kochan - 75,0 pkt, 1 miejsce - Laureat_max
Julian Zieliński - 67,5 pkt, 6 miejsce - Laureat
Jakub Rorat - 62,5 pkt, 13 miejsce - wyróżnienie
Radosław Pulchny - 70,0 pkt, 10 miejsce - wyróżnienie
Antoni Szuba - 70,0 pkt, 10 miejsce - wyróżnienie

Kategoria B - klasy 4 i 5 szkoły podstawowej
Zuzanna Kasprzycka - 66,0 pkt, 5 miejsce - Laureat
Rozalia Michoń - 55,5 pkt, 10 miejsce - wyróżnienie

Kategoria C - klasy 6 i 7 szkoły podstawowej
Adam Burek - 48,5 pkt, 8 miejsce - wyróżnienie
Szymon Proszek 57,5 pkt, 10 miejsce - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Główną nagrodą w konkursie (zarówno dla laureatów jak i wyróżnionych) jest udział w cyklu warsztatów, które odbędą się w drugiej połowie września. Informacja dotycząca zgłoszenia na warsztaty została przesłana do zainteresowanych przez dziennik elektroniczny Librus.

Janusz Mikołajczyk - szkolny koordynator konkursu

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.