NASI CZEMPIONI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH

Tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021 zdobyła uczennica klasy 7 Antonina Szuba, a 4 innych uczniów: Jula Bonior, Anna Papiernik, Grzegorz Stoch i Gabrysia Święch, otrzymało tytuł finalisty w tych samych zmaganiach.

Z  kolei w  Historycznym Konkursie Tematycznym „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-1940” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021 laureatami zostali Antonina Szuba i Bartosz Gielas, a tytuł finalisty wywalczyło 5 uczniów: Tomasz Kasprzycki, Piotr Molus, Antoni Róg, Martyna Serafin, Miłosz Suder.

Oba te konkursy były rywalizacją trójetapową, na poziomie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Praca z uczniami trwała już od września, bo etapy szkolne odbywały się już w październiku i listopadzie, a zakończyła się w kwietniu, kiedy to ogłoszono zwycięzców.  Zatem kilka miesięcy w warunkach pandemii i nauczania zdalnego trwała intensywna praca uczniów i nauczycieli przy wsparciu rodziców. Nauczycielkami przygotowującymi podopiecznych były panie: Beata Hrabia-Aleksandrowicz, Lucyna Skałka, Monika Lijewska-Wyroba i Katarzyna Pawłowska. Czytanie dodatkowych książek, pisanie wypracowań i testów,  wiele godzin spotkań on line miało służyć sprostaniu wymaganiom, jak np. radzeniu sobie z presją czasu, czy tremą podczas ustnej prezentacji przed komisją wojewódzką. Nadzieją na przyszłość napawa fakt, że dwanaście spośród trzynastu nagrodzonych osób było z klas 7. Cieszy nas również, że te 13 osób spełnia wszystkie kryteria do otrzymania nagrody Burmistrza Myślenic dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Mamy apetyt na więcej!