31. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

Od rana uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych Patronowi. Przypominali wydarzenia z Jego życia, czytali cytaty oraz mniej znane anegdoty, oglądali fragmenty filmów, a nawet uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez zaprzyjaźniony oddział harcerzy.

O godz. 10.00 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Brata Alberta odbyła się uroczysta Msza Święta. Uczestniczyli w niej liczni i dostojni goście, byli wśród nich przedstawiciele władz, emerytowani pracownicy, absolwenci szkoły i jej przyjaciele. Nie zabrakło oczywiście obecnych nauczycieli i uczniów, dla których był to dzień wyjątkowy. Było wzruszająco i podniośle. Po mszy świętej wszyscy udali się z powrotem do szkoły, by spotkać się wspólnie na sali gimnastycznej. Był czas na wspomnienia, które pomimo lat, są wciąż żywe w pamięci wielu osób. Uroczyste spotkanie rozpoczęła swym przemówieniem pani Renata Skuza, która niedawno została powołana na stanowisko dyrektora szkoły. Po wspaniałych przemowach, podziękowaniach i życzeniach dla całej szkolnej społeczności zaprezentowany został program artystyczny z udziałem uczniów. Po przedstawieniu można było również obejrzeć przygotowane na tę okazję wystawy. W sentymentalną podróż w przeszłość zabrały gości stare fotografie, kroniki, zdjęcia i dokumenty ilustrujące najważniejsze momenty z życia szkoły.

Ten dzień przypomniał nam, jak ważna jest historia, którą wszyscy wspólnie tworzymy. Jesteśmy przekonani, że przeszłość, która zapisała się tak chlubnie na kartach szkolnej kroniki stanie się solidnym fundamentem dla naszej przyszłości.