MYŚLENICKI LAUR RECYTACJI 2022

W przypadku Turnieju Recytatorskiego repertuar obejmuje 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
W przypadku Turnieju Wywiedzione ze Słowa repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna forma prezentacji (np. łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, z ruchem, z rekwizytem, z elementami pantomimy). Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych o Myślenicki „Laur Recytacji 2022” odbywać się będzie w kilku etapach:

1. eliminacje wewnątrzszkolne – organizatorami tego etapu są szkoły

W związku ze stanem epidemii szkoły mogą przeprowadzić wewnętrzne eliminacje
    w wybranej dla siebie formie lub tylko rekomendować uczniów do udziału w konkursie.
    Szkoły zobowiązane są do
    wysłania listy uczniów wytypowanych do konkursu do dnia 25.03.2022 r. na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2. eliminacje międzyszkolne – organizatorem tego etapu jest MOKiS

Ze względu na panującą pandemię Covid19 eliminacje międzyszkolne odbędą się w formie on-line na podstawie nadesłanych nagrań audiowizualnych. Nominują one uczestników do etapu finałowego, który odbędzie się stacjonarnie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
    w drugiej połowie kwietnia.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje opiekun prawny dziecka poprzez wypełnienie specjalnego formularza on-line dostępnego na https://tinyurl.com/LaurRecytacjiMyslenice2022. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31.03 2022 r do godz. 16.00.
Po ocenie jury z każdej kategorii wiekowej do kolejnego etapu konkursu zostanie wytypowanych ok. 10-24 uczestników.
Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego zostanie podana do publicznej wiadomości i przekazana do szkół najpóźniej do dnia 08.04.2022 r.

1. przesłuchania finałowe – organizatorem tego etapu jest MOKiS

Przesłuchania stacjonarne (na żywo) odbędą się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
    uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną oraz ograniczenia sanitarne.
    Termin przes
    łuchań zostanie podany do publicznej wiadomości i przekazany do szkół nie później niż 14 dni przed planowanym wydarzeniem.

Regulamin wraz z wytycznymi dotyczącymi nagrań audiowizualnych oraz szczegółowy harmonogram konkursu dostępny jest na http://mokis.myslenice.pl. Szczegółowych informacji o konkursie udziela Justyna Gawęda – starszy instruktor ds. edukacji kulturowej MOKiS pod nr tel. 780 032 558 od wtorku do piątku w godz. 12.00-16.00.