DZIEŃ PRODUKTU POLSKIEGO - ZAPROSZENIE

Kogo szukamy?

szukamy promotorów polskości/lokalności czyli nauczycieli, wychowawców, animatorów grup, na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. Warto podkreślić, że 6.11.2021 zapraszamy również dzieci i młodzież.

Celem projektu jest: promowanie polskich produktów, usług i dóbr oraz budowanie świadomości konsumenckiej od najmłodszych lat.

Kim jesteśmy? Fundatorkami i ambasadorkami Fundacji Owocnej powołanej do życia w kwietniu 2021 roku. Połączył nas urokliwy region, jakim jest ziemia myślenicka, oraz potrzeba czynienia w tym miejscu dobra. Dodajemy wartości do życia innych i budujemy społeczeństwo obywatelskie. Chcemy razem z Wami tworzyć lepszy świat w oparciu o uniwersalne wartości.

Co czeka na Państwa w MOKiS 6 listopada 2021?

● Inspiracja do działania w temacie promocji tego co polskie, dobre i nasze wśród dzieci i młodzieży

● Atrakcji moc, m.in. warsztaty z patriotyzmu gospodarczego dla młodzieży 10 plus.

Prezentacja działania aplikacji weryfikujących polskie produkty:

○ Spotkanie z Tomaszem Dziewulskim twórca aplikacji Polskie Marki

○ Spotkanie z Mateuszem Perowiczem współtwórcą aplikacji POLA.

Wspomniane aplikacje umożliwiają zweryfikowanie m.in. kraju pochodzenia produktów. Prelegenci omówią działanie aplikacji, ale przede wszystkim uświadomią nam dlaczego warto wspierać nasze i obalą mity, które narosły wokół terminu Produkt Polski.

Ponadto:

Warsztaty rękodzielnicze - bocian z filcu, promocja polskiej literatury, lokalnej turystyki w oparciu o film "Cudze chwalicie… Swoje poznajcie. Perły Myślenic. Wycieczka na Uklejnę" Fundacji Owocnej. Integracji czas z polskimi planszówkami.

Nasi partnerzy przygotują mini stoiska z myślenickimi wyrobami a my zadbamy o słodki poczęstunek.

● Zaproszenie: do zorganizowania Dnia Produktu Polskiego w Waszej szkole /przedszkolu, do udziału w konkursie oraz do szerszej partycypacji w projekcie #RozkwitnijPolsko.

● Niespodzianki.

Cele konkursu Dzień Produktu Polskiego:

● Zwrócenie uwagi młodego pokolenia na narodowość produktu

● Kształtowanie umiejętności świadomego wyboru

● Docenienie wartości rodzimych produktów

● Nauka patriotyzmu gospodarczego Regulamin konkursu Dzień Produktu Polskiego

● Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

● Konkurs jest jednoetapowy.

● Każda szkoła organizuje wydarzenie na terenie swojej placówki.

● Każda szkoła wybiera jednego koordynatora wydarzenia.

● Koordynator kieruje jedną grupą roboczą, której członkowie są odpowiedzialni za wydarzenie w całej szkole.

● Czas trwania wydarzenia ok. 2- 3 h zegarowe, w czwartym tygodniu listopada.

● Po zakończonym wydarzeniu będziemy oczekiwać na prezentacje z wydarzenia do 8.12.2021

● Każda relacja musi być opatrzona: Nazwą, adresem, telefonem, mailem szkoły ● imieniem i nazwiskiem, mailem, telefonem koordynatora wydarzenia ● imionami i nazwiskami uczniów koordynujących Dzień Produktu Polskiego w danej szkole

● Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 16 grudnia 2021 roku .

● Zwycięskie szkoły zostaną powiadomione mailowo i telefonicznie.

● Wyniki opublikujemy na stronie FB Fundacji Owocna oraz na stronie partnera Telewizji iTV Myślenice.

● Każda prezentacja zostanie nagrodzona, a ponadto laureaci zostaną zaproszeni do tworzenia grupy „Rozkwitnij Polsko”, która będzie rozwijać projekt.

Cele grupy są ambitne:

o Stworzenie scenariuszy lekcji, które będą realizowane w przedszkolach i szkołach w gminie Myślenice

o Współtworzenie gminnego dnia produktu polskiego

Zachęcamy do obejrzenia relacji telewizyjnej Dnia Produktu Polskiego , który odbył się w pobliskiej szkole:

www.youtube.com/watch?v=UIAYwSd3BwQ

Spotkanie ma być wsparciem dla Państwa w przygotowaniu wydarzenia konkursowego. Zapraszamy do współpracy w projekcie, ze swej strony gwarantując dobre, twórcze towarzystwo, możliwość rozwoju oraz wsparcie w realizacji projektu.

Koordynatorzy projektu:

Dominika Hudaszek

Dorota Burkowicz

Mottem przewodnim Fundacji Owocnej jest hasło: "Najlepszy czas na działanie jest teraz."

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu proszę kierować na adres:

📧 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 📞 Dominika Hudaszek tel. 731 346 086

📞 Dorota Burkowicz tel. 794 497 787