O szkole

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II usytuowana jest w centrum osiedla, blisko miejsca zamieszkania uczniów. Jest to istotne, gdyż zapewnia bezpieczeństwo dzieciom  w drodze z domu do szkoły. Ponadto  budynek szkoły jest monitorowany przez całą dobę oraz  wyposażony w automatyczne drzwi wejściowe, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo uczniów. Szkoła składa się z dwóch kondygnacji połączonych m.in. windą. Posiada dobrze wyposażone sale lekcyjne,  w tym salę integracyjną, pracownie komputerowe, językowe, bibliotekę posiadającą bogaty księgozbiór wraz z czytelnią, gabinet pielęgniarki, stołówkę, salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, zieloną salę gimnastyczną oraz kompleks boisk sportowych Orlik, a w tym: boisko piłkarskie ze sztuczną trawą, boisko do siatkówki/koszykówki, boisko do piłki ręcznej, bieżnie. Dbając o rozwój uczniów, realizujemy rządowe programy: "AKTYWNA TABLICA", "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI".

Szkoła kształci uczniów w klasach ogólnych oraz w klasach z poszerzoną ilością zajęć sportowych w specjalnościach: pływanie, piłka siatkowa dziewcząt i piłka nożna chłopców. Dodatkowo nauczane są dwa języki obce: język niemiecki i język angielski. Na sukcesy szkoły składają się m.in. osiągnięcia naszych uczniów w wielorakich konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych.

Idąc z duchem czasu Szkoła przystąpiła do programu  rządowego: Radosna szkoła. Nasza placówka otrzymała fundusze na materiały i pomoce dydaktyczne. Zostały zakupione m.in. maty podłogowe i materace do zabaw ruchowych, gry edukacyjne, jak również zestawy klocków wykonanych z pianki o różnych kształtach i kolorystyce.

Nasza Szkoła należy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II i dlatego pragnie wychować młodego człowieka wrażliwego, kulturalnego, tolerancyjnego, mającego poczucie więzi ze swoim miastem, regionem i Ojczyzną.