sp3.myslenice.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Jana Pawła II w Myślenicach

Gimnazjum

NARODOWE CZYTANIE - TAK BYŁO U NAS

 TAK BYŁO U NAS:  

https://www.youtube.com/watch?v=OCdYvSGXzyo

Narodowe czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie zapoczątkowana w 2012 roku z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Co roku czytane jest inne dzieło z kanonu literatury polskiej. W tym roku tak zachęcał do czytania „Przedwiośnia” S.Żeromskiego prezydent Andrzej Duda:

„W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w akcji NARODOWE CZYTANIE. W poprzednich latach czytaliśmy: „Quo vadis” H.Sienkiewicza, „Wesele”S.Wyspiańskiego . W tym roku przyszła kolej na „Przedwiośnie”. Klasa III a gimnazjalna udowodniła, że czytać można wszędzie. Zapraszamy na fotorelację!

"STO NA STO!" LEKCJI NA ROCZNICĘ

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Sto na sto”.  Z  okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja Kwartalnika Wyklęci oraz Fundacja BGK wystąpiły z ciekawą inicjatywa skierowaną do szkół. W okresie od września do listopada 2018 r. odbędzie sto lekcji w stu szkołach podstawowych. U nas taka lekcja odbyła się w poniedziałek 8 października 2018r. Zorganizowały ją panie: Lucyna Skałka oraz Monika Lijewska- Wyroba. Uczestniczyły w niej trzecie klasy gimnazjalne. Spotkanie poprowadził Kajetan Ralski (absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i III roku teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, dziennikarz, publicysta. Autor wielu książek, m.in. dwutomowej publikacji “Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. Redaktor naczelny Kwartalnika „Wyklęci”). 

A Z KARNAWAŁU POZOSTAŁY WSPOMNIENIA...

Karnawał to czas w roku pomiędzy świętem Trzech Króli a Środą Popielcową, kiedy organizowane są najbardziej kolorowe, huczne zabawy i bale przebierańców. Najbardziej znane i jednocześnie najbardziej widowiskowe są oczywiście karnawał w Rio de Janeiro oraz karnawał wenecki. Przed feriami w  Tłusty Czwartek 8 II odbył się bal karnawałowy dla klas gimnazjalnych. W gościnnej Euforii doskonale bawiło się ponad 60 uczniów, których animował DJ Napoleon. Tradycji stało się zadość i wybrano króla i królową balu - zostali nimi Szymon Miernik i Magdalena Mróz. Przeżyjmy to jeszcze raz...

GIMNAZJALIŚCI ODWIEDZILI KL AUSCHWITZ-BIRKENAU

             Przed wejściem na teren obozu Auschwitz–Birkenau wielojęzyczny tłum ludzi.  Wszyscy żywo dyskutują.  Piękna , wiosenna pogoda, ciepło, słonecznie. Stoję wśród mojej klasy i czekamy na przewodnika. Tu i tam słychać uwagi odnośnie wyglądu obozu. „Nie tak to sobie wyobrażałem”, słyszę. „Na ilustracjach wyglądało to jakoś inaczej…”, „Będę płakać!”, „W środku podobno strasznie śmierdzi”. Sprawnie zostajemy podzieleni na 3 grupy po ok. 30 osób i poinstruowani o zasadach panujących na terenie muzeum. Dostajemy słuchawki. Nie wolno jeść, pić, robić zdjęć w budynkach. Wszyscy potakująco kiwają głowami i wyruszamy w drogę. Co kilka kroków przewodnik zatrzymuje się objaśniając nam topografię terenu.

ODWIEDZILIŚMY BEZDOMNE ZWIERZĘTA W PRZYTULISKU

W ramach akcji zbiórki żywności dla bezdomnych psów i kotów w dniu 14.12.2017r. odbył się wyjazd do Przytuliska w Harbutowicach. Uczniowie po raz kolejny wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zorganizowania zbiórki żywności dla zwierząt. Trwała ona trzy tygodnie na terenie szkoły. Zebrano karmę, koce, legowiska, miski, zabawki.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok