AKCJA CHARYTATYWNA

Szkolne Koło Wolontariatu, wzorem lat ubiegłych, włącza się do akcji charytatywnej "Słodko jest pomagać" organizowanej przez Gminny Klub Wolontariatu.

Dzień Matki i Dzień Dziecka to wyjątkowy i magiczny czas. Chcemy, by słodkie upominki powędrowały do wielu dzieci i matek znajdujących się w trudnej sytuacji.

Żeby wspomóc akcję „Słodko jest pomagać” wystarczy przekazać słodycze, z których zostaną przygotowane paczki dla pacjentów SPZOZ w Myślenicach, Szpitala Onkologicznego w Krakowie, Domu Samotnej Matki w Krakowie oraz Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Lubniu.

Prosimy także o małe i średniej wielkości ozdobne torebki prezentowe.

Zbiórka w szkole potrwa do 18 maja 2022 r. Dary można składać u wychowawców klas, na portierni szkoły i bezpośrednio w gabinecie z-cy dyrektora na I piętrze.

Przekonani, że jak zawsze możemy liczyć na ogromne serca otwarte na niedolę innych z góry serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

PISMO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, od 2020 r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

GMINNY KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY

"Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy". Jedynka wpisana w pejzaż historyczny Myślenic.

W ramach programu „Poznaj szkołę, poznaj patrona” realizowanego w związku ze 150 rocznicą powstania Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach, ogłaszamy konkurs dla uczniów i ich rodzin na najpiękniejszą makietę budynku naszej szkoły. Celem konkursu jest zachęcenie do kształtowania wyobraźni przestrzennej oraz pogłębienie wiedzy historycznej na temat naszego miasta i piękna znajdujących się w nim zabytków. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice oraz ich rodzin. Makiety zgłaszane do konkursu powinny przedstawiać budynek Szkoły Podstawowej Nr 1 w Myślenicach. Prace przyjmowane będą w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach im. Juliusza Słowackiego do 16 maja 2022 r. Szczegóły postanowień konkursowych znajdują się w regulaminie. Przygotowano również materiały pomocnicze, które znajdują się pod linkiem:

KOLEJNA EDYCJA EGZAMNU PRÓBNEGO ÓSMOKLASISTY

EGZAMIN PRÓBNY ÓSMOKLASISTÓW