Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę.

„Od zarania dziejów robiliśmy wiele rzeczy przy pomocy kamieni, żelaza, papieru czy ołówka. Obecnie żyjemy w innej epoce, w której to kod kształtuje świat. W ramach Tygodnia Kodowania chcemy dać każdemu możliwość odkrycia programowania i dobrej zabawy, z którą się wiąże ta umiejętność. Nauczmy się programowania, aby kształtować naszą przyszłość!” Alessandro Bogliolo, koordynator zespołu ambasadorów Europejskiego Tygodnia Kodowania.

W naszej szkole odbędzie się wydarzenie pod nazwą: „Godzina z kodowaniem”. Podczas zajęć nauczyciele informatyki przekażą najważniejsze informacje i zaczynamy przygodę z kodowaniem. W tym roku próbujemy pobić rekord z edycji CodeWeek w 2019 roku, kiedy to udało nam się napisać 24 419 linii kodu.