Informacja dla rodziców przyszłych klas pierwszych

Do dyspozycji uczniów pozostaje świetlica szkolna otwarta poza godzinami zajęć lekcyjnych tj. 7.00 – 8.00 i 11.00 – 16.30. Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej należy dokonać do dnia 21 sierpnia br. w formie elektronicznej. Opieka i zajęcia świetlicowe są bezpłatne.
Szkoła dysponuje także stołówką szkolną, która oferuje dzieciom ciepłą herbatę wydawaną podczas przerwy przeznaczonej na spożycie drugiego śniadania. Uczniowie klas młodszych spożywają śniadanie pod opieką nauczyciela. Dodatkowo można wykupić dla dziecka obiad w stołówce szkolnej (płatności miesięczne). Zgłoszenia dziecka na obiady należy dokonać w dniu rozpoczęcia roku szkolnego u pani intendentki.
W edukacji wczesnoszkolnej program nauczania realizowany jest z wykorzystaniem pakietu edukacyjnego wyd. Nowej Ery – „Elementarz odkrywców”. Podręczniki i ćwiczenia zarówno do edukacji wczesnoszkolnej jak i języka angielskiego uczniowie otrzymują bezpłatnie. Podręczniki na zasadzie wypożyczenia z biblioteki szkolnej są zwracane do niej po zakończeniu z nich korzystania. Zeszyty ćwiczeń uzupełnianie przez dzieci pozostają ich własnością. Do nauki religii Rodzice zakupują we własnym zakresie. Autora i tytuł podamy w sierpniu . Aby ułatwić dzieciom komfortowy start już od pierwszych dni nauki szkolnej przedstawiamy proponowaną wyprawkę pierwszoklasisty:

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Codzienne wyposażenie piórnika:
* miękkie ołówki
* gumka (miękka, dobrze wymazująca)
* temperówka z pojemniczkiem
* kredki ołówkowe – BAMBINO (mogą być inne, ale koniecznie dobrze rysujące)
* klej w sztyfcie – np. AMOS, TETIS (sprawdzone, dobrze kleją)
* krótka linijka mieszcząca się w piórniku
* nożyczki dla prawo lub leworęcznych (metalowe o zaokrąglonych końcach, dobrze tnące)

Codzienne wyposażenie tornistra:
* zestaw podręczników i ćwiczeń (które książki należy nosić poda nauczyciel)
* zeszyt 16 kartkowy w cienkie kolorowe linie
* zeszyt 16 kartkowy w kratkę (bez koloru)
* cienki notesik, zeszyt do słówek - kontrolka
* piórnik
* teczka z gumką do przenoszenia kart pracy
* środki higieny np. chusteczki higieniczne

Strój gimnastyczny:
* worek na strój gimnastyczny
* koszulka (najlepiej biała)
* spodenki gimnastyczne

Dodatkowe przybory przechowywane w klasie
Teczka plastyczna - gruba, zamykana teczka z uchwytem (uzupełniana w miarę potrzeb):
* farby plakatowe małe – ASTRA (są nietoksyczne)
* pędzel gruby i cienki
* kubek na wodę
* plastelina – ASTRA (jest nietoksyczna)
* blok rysunkowy biały A4
* blok rysunkowy kolorowy A4
* blok techniczny biały A4
* blok techniczny kolorowy A4
* papier kolorowy zwykły

Teczka kartonowa z gumką na sprawdziany
Segregator A4 z 10 koszulkami foliowymi – po jednej koszulce na każdy miesiąc nauki, każda koszulka opisana innym miesiącem
Bardzo ważne jest, aby wszystkie przedmioty dziecka były podpisane.
W szkole obowiązuje uczniów obuwie zamienne na jasnej, gumowej podeszwie noszone
w materiałowym podpisanym worku.
Podaję adres mailowy, jeżeli mają Państwo pytania to proszę pisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życząc radości z przygotowań do szkoły, czekamy na dzieci z niecierpliwością.