JESTEŚMY W CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

W programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego będą realizowane dwa rodzaje grantów: algorytmiczne i projektowe. Zajęcia prowadzone w ramach grantu algorytmicznego pozwolą na rozwijanie zdolności młodzieży w zakresie matematycznych podstaw i wybranych zagadnień algorytmiki, języka programowania, narzędzi programistycznych, tworzenia, analizy, implementacji i testowania algorytmów. Celem grantu projektowego będzie realizacja projektów uczniowskich w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice automatyce i robotyce.