sp3.myslenice.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Jana Pawła II w Myślenicach

XXIX TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

PROGRAM:

„Wiara to decyzja, która angażuje całą egzystencję” (Św. Jan Paweł II)

16 października– niedziela

XXII Dzień Papieski BLASK PRAWDY. Przez cały dzień Ogólnopolska zbiórka pieniężna na fundusz stypendialny FUNDACJI „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

·         Godz. 11.00 - Kościół Parafialny pw. Św. Franciszka, Myślenice – Zarabie Msza święta w rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – Oprawa muzyczna – Chór CANTATA - Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Odp. mgr Monika Szymska, mgr Agnieszka Tyrała

·         Godz. 12.30 – Kościół Parafialny pw. NNMP w Myślenicach – Msza Św. inaugurująca. XXIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Oprawa muzyczna oraz koncert po Mszy Św. Wykonawcy: Jacek Basista – organy, Michał Basista – organy oraz Anna Basista - flet

·         Godz. 15.00 Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu - XXIV Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej

·         ok. 18.00- ogłoszenie wyników i koncert finałowy w wykonaniu laureatów

·         Godz. 16.30 Sala Teatralna Domu Katolickiego: Spektakl „Gość oczekiwany” w wykonaniu Grupy Misterium

17 października – poniedziałek

·         Godz. 14.00 Strzelnica Sportowa- Zarabie IX Zawody Strzeleckie. Odp. mgr Wojciech Kaźnica.

·         Wieczornica pieśni patriotycznej „Jak długo na Wawelu...” Odp. mgr Piotr Gablankowski

18 października – wtorek

·         Godz. 8.55 - Szkoła Podstawowa nr 1 im J. Słowackiego, Myślenice, ul. Sobieskiego 1. Prelekcja dla klas 8 - „Miłosierdzie to coś dla mnie.” Siostra Ignacja ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach

19 października – środa

38 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

·         Godz. 10.00 - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Św. Królowej Jadwigi, Myślenice, ul. Zdrojowa 16a. Przedstawienie pt. „Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński – człowiek niezwykłej wiary”. Odp.: mgr Edyta Klęk-Hajdas, mgr Beata Mistarz, mgr Justyna Iskra

 

·         Godz. 13.00 - Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. M.Reja, Myślenice, ul. Żeromskiego 17. Prelekcja „Błogosławieni męczennicy”– O.Łukasz Brachaczek OFM (franciszkanin)

 

·         Godz. 18.00 - Kościół Parafialny pw. NNMP w Myślenicach – Oprawa: Schola „Różyczki Pani Myślenickiej”

20 października – czwartek

·         Godz. 9.00 - Sala Teatralna Domu Katolickiego - Scenka pt.:” Wiara św. Jana Pawła II” w wykonaniu uczniów. Szkoły Podstawowej nr 2. Odp. mgr Dorota Orzechowska, S. Janina Rokosz, mgr Piotr Gablankowski . Po przedstawieniu rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Św. Jan Paweł II jako wzór wiary dla każdego człowieka”

 

·         Godz. 10.00 

- S- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II, Myślenice, ul. Pardyaka 26 - podsumowanie Konkursu plastycznego pt. „Jan Paweł II. Wiara i miłość do ludzi”. Odp.: mgr Barbara Szczygieł-Jania, mgr Joanna Szuba, mgr Elżbieta Święch

·         - rozstrzygnięcie Konkursu recytatorskiego „Poezja Jana Pawła II i o Janie Pawle II” Odp.: mgr Barbara Szczygieł-Jania, mgr Joanna Szuba, mgr Elżbieta Święch

·         -rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Anioły w architekturze i sztuce sakralnej dekanatu myślenickiego”. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej - organizatora www.sp3myslenice.edu.pl Odp. mgr Elżbieta Marcowska

 

·         Godz. 17.00 - Muzeum Niepodległości .Wykład: „Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno”- franciszkańska Dymet

 

·         Godz. 18.00 - Kościół Parafialny pw. NNMP w Myślenicach – Msza Św. Oprawa: Chór LAUDATE DOMINUM. Dyrygują: mgr Magdalena Starzec i mgr Jacek Basista

1 października – piątek

·         Godz.18.00 - Galeria Sztuki Współczesnej MOKiS Wernisaż wystawy „Absorpcja ze stanów wzbudzonych”. Kurator: dr hab. prof. UP Łukasz Murzyn

·         Godz. 18.00 -Kościół Parafialny pw. NNMP Myślenicach – Msza Św. Oprawa OAZA z parafii NNMP

22 października – sobota

W liturgii Kościoła wspomnienie Św. Jana Pawła II

·         Godz. 7.30 - Pielgrzymka do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach – udział w Sumie Odpustowej o godz. 12.00.

·         Po drodze: Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik Zakopane- Olcza, w drodze powrotnej Sanktuarium w Ludźmierzu. Planowany powrót ok. 17.00. Zapisy codziennie w KIK w godzinach 7.15 – 8.15 i we wtorek, czwartek od 16.30 do 17.15. Koszt 50,00 zł

23 października – niedziela

·         Godz. 12.30 – Kościół Parafialny pw. NNMP w Myślenicach – Msza Św. na zakończenie XXIX TKCh. Oprawa muzyczna – Chór CANTATA, Zespół Klarnetowy, nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Odp.: mgr Monika Szymska, mgr Agnieszka Tyrała, mgr Piotr Skupniewicz

 

·         Godz. 15.00 i 17.30 Sala Teatralna Domu Katolickiego: Spektakl „Gość oczekiwany” w wykonaniu Grupy Misterium

 WYSTAWY:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II, Myślenice, ul. Pardyaka 26. Pokonkursowa wystawa prac plastycznych konkursu „Jan Paweł II – Wiara i miłość do ludzi”. Odp.: mgr Barbara Szczygieł-Jania, mgr Joanna Szuba, mgr Elżbieta Święch. Pokonkursowa wystawa fotografii „Anioły w architekturze i sztuce sakralnej dekanatu myślenickiego”. Odp. mgr Elżbieta Marcowska. Wystawa czynna codziennie w godzinach otwarcia szkoły

Restauracja Na Stradomiu – Wystawa z kolekcji Jana Koczwary z cyklu „Kolekcje małe. Duże”. Wydanie 123. Wystawa „Święci i Błogosławieni. Fotogramy rzeźb i obrazów twórców nieprofesjonalnych regionu myślenickiego” Wystawa czynna w godzinach otwarcia lokalu.

Galeria Sztuki Współczesnej MOKiS Wernisaż wystawy „Absorpcja ze stanów wzbudzonych”. Kurator: dr hab. prof. UP Łukasz Murzyn. Wystawa dostępna w całym tygodniu

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach ul. Adama Mickiewicza 1 Wystawa „CALVARIA MYSTICA Artur Brocki – wystawa fotografii”. Organizatorzy: Klub Inteligencji Katolickiej w Myślenicach, Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Parafia Narodzenia NMP w Myślenicach, Parafia pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Myślenicach, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w Myślenicach, Muzeum Niepodległości